Technologia domów szkieletowych jedno i wielorodzinnych

Dzięki technologii szkieletowej można szybko i niedrogo zbudować zdrowe domy, które są trwalsze i tańsze w utrzymaniu niż budynki tradycyjne.

Najważniejszym budulcem, który tworzy dom szkieletowy, jest drewno konstrukcyjne, certyfikowane C24. Surowiec na belki suszy się komorowo, frezuje i czterokrotnie struga. Tak przygotowany materiał jest odporny na korozję biologiczną i działanie czynników atmosferycznych. Najczęściej wykorzystuje się drewno sosnowe lub świerkowe, z którego robi się elementy tworzące konstrukcję ramowo-słupową. Elewacja zewnętrzna nie musi być wykonana z drewna. Pokrycie ścian zewnętrznych może być zrobione np. z tynku na siatce, z płytek klinkierowych czy desek elewacyjnych.

Dom szkieletowy będzie solidny, jeśli do jego wybudowania użyto właściwych, certyfikowanych surowców, a proces budowy przebiegał prawidłowo i starannie, według założeń sztuki budowlanej w tej technologii. Dom wybudowany przez Arthauss to idealna propozycja dla ludzi, którzy chcą mieszkać komfortowo i ekologicznie, nie płacąc za to fortuny.

  • Nasze domy utrzymują w niskim koszcie ciepło zimą, natomiast latem są przyjemnie chłodne.
  • Dom szkieletowy ładnie prezentuje się i na wsi i w mieście, pasuje na każdą działkę.
  • Ognioodporność domów szkieletowych jest identyczna, jak domów tradycyjnych, murowanych.
  • Parametry akustyczne są korzystniejsze niż w budownictwie tradycyjnym, wnętrze domu szkieletowego jest ciche.
  • Technologia szkieletowa umożliwia posadowienie domu na podłożu, które nie utrzymałoby ciężkiego domu tradycyjnego, czy budynku z bali.
  • Dom szkieletowy można przebudowywać bez kosztownych prac związanych z wyburzaniem.

Udostępnij!