Formalności przy budowie domu do 35m2
Formalności – budynek do 35m2
Formalności – BUDYNEK DO 70m2
Formalności – pozwolenie na budowę

Stworzenie swojego wymarzonego domu wymaga nie tylko projektu dopasowanego do naszych potrzeb, ale także dokumentu, jakim jest pozwolenie na budowę. Doskonale wiemy, że formalności związane z jego uzyskaniem są niezwykle skomplikowane. Dlatego wychodząc naprzeciw naszym klientom, przygotowaliśmy instrukcje oraz spis wszystkich dokumentów wymaganych dla obiektów mieszkalnych o metrażu mniejszym niż 35 m2, ale także znacznie większych przestrzeniach.

W przygotowanym przez nas spisie znajdziesz niezbędne informacje na temat całej formalnej procedury, jaka gwarantuje bezproblemowe pozwolenie na budowę domu. Przedstawiamy w niej informacje na temat czasu oczekiwania na dokumenty oraz kosztów ich wydania, czasu oczekiwania na mapę oraz kosztów jej wykonania, czasu oczekiwania oraz kosztów warunków przyłączenia, a także innych usług i formalności, jakie muszą zostać zrealizowane na każdej działce przeznaczonej do zamieszkania.

Pozwolenie na budowę – dokumenty

Należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem domu sprawdzić, czy teren, na którym chcemy go stworzyć jest przeznaczony do zabudowy mieszkalnej, czy posiada aktualny MPZP lub WZ, a także, czy ma zapewniony dojazd do drogi publicznej.

Rodzaj wymaganych formalności zależy zatem od rodzaju samej inwestycji, ale także działki, na której powstaje. Przykładowo, jeśli chcemy uzyskać pozwolenie na obiekt mieszkalny na terenie, który niegdyś był terenem rolnym, musimy w pierwszej kolejności zadbać o jego odrolnienie, czyli wyłączenie z produkcji rolniczej lub leśnej. W zależności od działki ustalane są także inne kwestie takie jak melioracja, wjazd na działkę czy ustalenia przeciwpożarowe.

Poniżej wybierz rodzaj domu, jaki planujesz stworzyć i sprawdź, jak się przygotować.